Może się wydawać, że sesja zdjęciowa to tylko "pstrykanie" aparatem. Nic bardziej mylnego. Samo robienie zdjęć to tylko wierzchołek góry lodowej. Chcesz się dowiedzieć jak wygląda profesjonalna sesja fotograficzna od kulis? Jakie są etapy sesji zdjęciowej? Ile przygotowań potrzebnych jest ze strony fotografa, aby sesja była udana? Zapraszam do przeczytania krótkiego przewodnika po sesji.
sesja fotograficzna
sesja fotograficzna
sesja fotograficzna
sesja fotograficzna
Przewodnik po sesji zdjęciowej
○ Podstawą udanej sesji fotograficznej jest zbudowanie zaufania, dlatego zachęcam, abyśmy przed sesją umówiły się na choćby 30-minutowe spotkanie przy kawie. Podczas konsultacji rozmawiamy o tym, jak chciałabyś być sfotografowana, jakie zdjęcia przyciągają Twoją uwagę, w jakim klimacie ma być sesja. Takie spotkanie znacznie ułatwi nam pracę podczas sesji, ponieważ nie będziemy już dla siebie obce. Dzięki wcześniejszej konsultacji znacznie łatwiej będzie Ci się rozluźnić podczas sesji i otworzyć przed obiektywem. Podczas tego spotkania widzę jak wyglądasz, jaki masz temperament, jak się poruszasz, co pomoże mi harmonijnie dopasować wszystkie elementy sesji. W czasie tego spotkania ustalamy wspólnie makijaż i uczesanie, abyś w czasie sesji czuła się dobrze ze sobą i wyglądała pięknie. Omawiamy również stylizacje jakich użyjemy do sesji, ich tonacje kolorystyczne i fasony, czy będą to ubrania z Twojej szafy, czy z garderoby studia. Dzięki temu mamy pewność, że w czasie sesji będziesz się czuła pewna i spokojna. Wspólnie tworzymy koncepcję sesji Twoich marzeń!
○ Kolejnym etapem sesji zdjęciowej są przygotowania. Gdy mamy już wybrany rodzaj i klimat zdjęć, mogę przygotować szczegółowy projekt sesji. Wybieram ilość planów zdjęciowych, rodzaje oświetlenia, tła fotograficzne i dopasowuję je do tonacji wybranych wcześniej stylizacji. Obmyślam każdy kadr, planuję pozy i użycie dodatkowych rekwizytów na sesji. W międzyczasie omawiam szczegółowo Twój makijaż z wizażystką, aby był najbardziej odpowiedni do Twojego typu urody. Proszę Cię również o przysłanie zdjęć Twoich sukienek do sesji, abym mogła zsynchronizować stylizacje, tła, oświetlenie etc. Jednym słowem dbam o każdy element sesji fotograficznej.
○ Wreszcie nadchodzi dzień sesji zdjęciowej. To będzie Twój dzień! Zabierasz z domu walizkę z wybranymi ubraniami i odpowiednią bielizną do sesji, wspaniały humor i zjawiasz się w moim studiu. Na początku proponuję Ci kawę lub lampkę Prosecco. Zaczynamy od makijażu. Wizażystka wykonuje dla Ciebie profesjonalny, dobrany to Twojej urody i upodobań makijaż. W tym czasie układamy fryzurę, najczęściej dodajemy włosom objętości poprzez ułożenie fal lokówką. W międzyczasie rozmawiamy, częstujesz się specjalnie przygotowanymi przekąskami, aklimatyzujesz się i nastrajasz do zdjęć. Zakładasz piękną sukienkę i jest pierwsze "WOW!" Czujesz się zjawiskowo! 
Podczas robienia zdjęć dokładnie Cię prowadzę, pokazuję krok po kroku jak pozować, jak ułożyć głowę, dłonie, jak spojrzeć, aby wyglądać naturalnie i pokazać hipznotyzujące spojrzenie. Sesja fotograficzna to wspaniała przygoda, ale również czas wytężonej pracy, dlatego unikamy pośpiechu, abyś nie czuła się przeciążona. Rezerwuję tylko jedną sesję dziennie, dlatego fotografuję tak długo, aż poczujesz się przed obiektywem swobodnie. W czasie sesji przebierasz się od 3 do 5 razy. Zmieniam tła fotograficzne i oświetlenie, aby pasowało do wybranego klimatu i stylizacji. Po kilku godzinach niesamowitej przygody opuszczasz studio w pełni uskrzydlona, z niesamowitym błyskiem w oku. Wieczorem umawiasz się na randkę lub spotkanie z przyjaciółmi, ponieważ po naszej sesji wyglądasz po prostu cudownie!
○ Po sesji następuje dalsza część mojej pracy, czyli postprodukcja. Tu następuje mój autorski proces obróbki zdjęć: wywołuję je, poprawiam ekspozycję, usuwam drobne niedoskonałości na Twojej skórze, czy też niewielkie mankamenty figury, koryguję barwy i ich nasycenie etc. Przygotowuję dla Ciebie zdjęcia w formacie i rozmiarze dopasowanym do druku oraz do publikowania w Internecie oraz wyjątkową prezentację, którą wkrótce obejrzysz. 
Wreszcie moment, na który czekałaś - prezentacja gotowych, obrobionych już zdjęć. Następuje kolejne "WOW!", patrzysz na zdjęcia i wreszcie możesz się sobą zachwycić! Wyglądasz na nich olśniewająco, a zarazem prawdziwie, kobieco i z klasą! Teraz wybierasz, który pakiet chcesz kupić: Silver, Gold czy Platinum. Ze wszystkich przygotowanych przeze mnie, obrobionych zdjęć wybierasz te kadry najbardziej Ci się podobają i które chciałabyś mieć w swoim domu, aby cieszyć się nimi przez lata. W ciągu kolejnych 2-3 tygodni odbierasz wybrane przez siebie produkty.
W górę